Sezon weselny się zaczyna, a wraz z nim okazji do zabawy jest niemało. Jednak goście weselni mogą poważnie zepsuć uroczystość swoim zachowaniem. Sprawdź, czy któryś z punktów nie dotyczy właśnie Ciebie.

Spóźnialscy

Niemal nikt nie idzie na ślub spontanicznie. Zwykle wiemy o uroczystości co najmniej miesiąc wcześniej. Nie ma usprawiedliwienia na spóźnienie na ślub. To jest wystarczająco dużo czasu, by zaplanować podróż w taki sposób, żeby nie wpadać do kościoła czy urzędu z rozwianym włosem i zadyszką. Pomijam absolutnie losowe sytuacje typu wypadek drogowy na trasie.

Narzekanie

Lubimy sobie ponarzekać, ale ślub i wesele to nie są okoliczności do tego odpowiednie. Jeśli myślisz, że nikt nie słyszy jak szepczesz cioci na ucho, że jest kiepskie jedzenie i przaśna muzyka, to się grubo mylisz. Zachowaj swoje uwagi dla siebie, a jeśli nie możesz kompletnie wytrzymać, opuść przyjęcie pod pretekstem złego samopoczucia.

Promilowy raj

Wciąż dla wielu wesele to okazja do nadużywania alkoholu. Zwłaszcza latem kiedy jest ciepło, picie dużych ilości trunków może okazać się zdradliwe. I potem będzie tak, że ty nie zapamiętasz wesela, ale inni zapamiętają ciebie.

Selfie, wszędzie selfie

To stosunkowo nowy problem, czy może nawet zjawisko. Kręcenie filmików na insta stories, selfie, zdjęcia – wszystko od razu umieszczane w serwisach społecznościowych. Ja nie mam z tym problemu, ale wiedz o tym, że niektórzy mają. Zapytaj parę młodą wcześniej, czy możesz umieszczać takie filmiki, bo może oni chcą, żeby uroczystość była bardzo prywatna? Napisała do mnie niedawno znajoma, która się z tym zetknęła, pozwolę sobie zacytować.

“Byłam niedawno na weselu. Para młoda, choć to ludzie jeszcze przed 30-tką, niespecjalnie udzielają się w internecie, nie lubią tego. Okazało się, że na weselu młodsi goście masowo wrzucali stories. Umieszczali tam nie tylko siebie, bo to jest ok, ale i innych: teściów, rodziców i młodych. Para poprosiła w końcu o zaprzestanie i teraz mają opinię czepialskich”

Para postąpiła dobrze. Nie każdy ma ochotę by jego wizerunek był w internecie, a wesele nie jest publiczną masową imprezą.

Najpiękniejsza w całej wsi

Drogie panie. Panna młoda jest najważniejszą kobietą w tym dniu. To jest JEJ dzień. Dlatego to ona ma lśnić, ona ma być naj. Nie żadna inna na tym przyjęciu. Dlatego dobierając kreację zważajcie na to, by nie była bardzo strojna.

Oświadczanie się na weselu

To jest trochę związane z powyższym punktem. Para młoda to bohaterowie tego dnia, najważniejsze osoby. Oświadczyny na weselu są może i romantyczne, ale MUSZĄ BYĆ uzgodnione wcześniej z parą młodą. Jest sporo innych okazji i miejsc na zaręczyny.

Niestosowanie się do wymagań pary młodej

Czasem młodzi mają pewne wymagania: np. nie chcą kwiatów tylko książki. Nie mam przekonania do takowych wymagań, ale jeśli się pojawiają to należy się do nich dostosować.

 

O weselach nigdy dość, więc to nie jest ostatni wpis na ten temat :)