Niedawno przedstawiłam Wam 7 pomysłów na prezent dla mężczyzny z klasą. Czas na panie! Co możemy ofiarować damie, zakładając, że nie znamy dobrze jej pasji czy zainteresowań?

Praliny

Elegancko opakowane, często ręcznie robione i egzotycznie przyprawiane praliny mogą sprawić kobiecie wielką radość. Wybierając taki prezent trzeba jednak uważać: nie będą nim zachwycone panie na diecie lub z cukrzycą. Niemniej, jest to niezobowiązujący, a bardzo elegancki upominek.

 

Karta podarunkowa

Nawet jeśli dobrze kogoś znamy, trudno dobrać ubrania na prezent. Może okazać się, że będą mieć zły rozmiar albo że po prostu nie przypadną do gustu. Jasne, można wymienić, ale to zawsze psuje wrażenie i radość z prezentu. Dlatego w przypadku ubrań polecam ofiarowanie karty podarunkowej do dobrego butiku. Pamiętajmy, by sklep był zbliżony asortymentem do stylu, w jakim kobieta się ubiera na co dzień.

 

Kosmetyki, ale…

Nie chodzi tu o te wszystkie zestawy masowo sprzedawane w marketach. Mam tu na myśli bardziej jakieś fantazyjne ręcznie robione mydła, musujące kule do kąpieli i inne tego typu kosmetyki, których zwykle nie używa się codziennie. Wszystko pięknie opakowane, oszałamiająco pachnące i kolorowe może być fantastycznym podarunkiem. Uwaga! Nie dajemy w prezencie kosmetyków przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych, wyszczuplających etc.

Karnet na zabieg spa

Prezent idealny dla zestresowanych, przemęczonych pań. Voucher na masaż czekoladą czy gorącymi kamieniami powinien im się spodobać. Uwzględnijmy, by lokalizacja zabiegu była dla pani dogodna, najlepiej więc skorzystać z ofert salonów sieciowych. Karnet nie powinien dotyczyć zabiegów, które mogłyby sugerować, że pani powinna coś w sobie poprawiać, a więc żadne wyszczuplające czy likwidujące zmarszczki zabiegi.

 

Zaproszenie na kurs sommelierski

Jeśli wiemy, że dama, której chcemy dać prezent, lubi wino, nie musimy poprzestać na kupnie butelki trunku. Jeżeli dysponujemy nieco większą gotówką, możemy podarować voucher na kurs sommelierski, taki błyskawiczny, dla amatorów. To znakomita okazja żeby nasza dama dobrze się bawiła a przy okazji dowiedziała się więcej na temat wina. Innym, tańszym pomysłem jest zaproszenie na degustację win.

 

Kawy lub herbaty

Wśród kobiet sporo jest miłośniczek doskonałej kawy i dobrej gatunkowo herbaty. Pięknie opakowany zestaw herbat lub aromatycznych kaw to dobry pomysł na prezent, pod warunkiem, że my też się znamy na kawie i herbacie i będziemy w stanie wybrać coś wysokiej jakości.

 

Bilet do teatru/opery/filharmonii

Bardzo bezpieczny prezent, ale najlepiej jeśli ofiarujemy voucher i dama będzie mogła sama wybrać spektakl czy koncert. Rzecz jasna warto, by był to voucher dla dwóch osób. Oczywiście na ten prezent nie decydujemy się, jeśli mamy pewną informację, że dama nie przepada za wizytami w teatrze czy operze.