Pisałam już kiedyś takie małe nylonowe FAQ. Było tam troszkę informacji o pasach do pończoch, ale myślę, że pas jako taki zasługuje na osobny wpis i osobną garść wskazówek, jak go dobrze wybrać, żeby wytrzymał intensywną eksploatację i przede wszystkim nie zawiódł nas w najmniej spodziewanym momencie.

Pas to użytkowa część garderoby

Przez to, że dziś kobiety częściej noszą rajstopy, ewentualnie pończochy samonośne, pas stał się elementem bielizny wręcz erotycznej. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo pas dopasowany do całej reszty bardzo seksownie wygląda i nikt chyba temu nie zaprzeczy, ale co do zasady pas powinien być traktowany przede wszystkim jako normalna część garderoby. Czyli normalnie wyglądamy seksownie na co dzień, bo czemu nie ;) Muszę powiedzieć, że spotkałam się ze zdziwieniem, że jak to, jak można nosić pas na co dzień, przecież to jest takie sexshopowe. Nie. Nie jest. To normalny element bielizny, pończochy muszą się na czymś trzymać – niech się więc trzymają na czymś ładnym. Więc jeśli masz opory przed noszeniem pończoch nylonowych na pasku, postaraj się tak o tym pomyśleć – że to tak jak stanik, majtki i reszta :) A ponieważ nie jest to żadna perwersja czy dziwactwo, to musi być trwałe i do wykorzystywania na co dzień – także zimą (to możliwe nawet w mrozy).

Gdzie kupić dobry pas do pończoch?

Na pewno nie w sex shopie :) Tam są pasy przeznaczone do wszystkiego, ale na pewno nie do tego, żeby cały dzień chodzić bez odpinania się żabek. Jeśli natomiast szukacie namiastki paska, która będzie po prostu ładnie wyglądać w sypialni, to jak najbardziej. Choć dla mnie one wyglądają zbyt wulgarnie, a nie seksownie.

Ignorujemy też popularne odzieżowe sieciówki, w których paski są marne, zawodne i za wąskie. I stanowczo za taką niską jakość musimy za wiele zapłacić.

Pasy najlepiej kupować w renomowanych sklepach internetowych, które specjalizują się właśnie w tej branży. Najczęściej w takich sklepach można także liczyć na fachowe doradztwo.

Czy można kupić używany pas? Jak najbardziej (jeśli nie mamy oporów wobec używanych ubrań), ale trzeba zwracać uwagę, czy nie jest zbyt rozciągnięty. Sama mam jeden pas ze sklepu z używaną odzieżą, był nowy i z metką. Widać, że nie był noszony, więc wystarczyło go wyprać i można było zacząć nosić.

Jaki pas możemy nazwać dobrym?

Przede wszystkim szeroki, zabudowany. Żadne wąskie namiastki. Poza tym pas powinien mieć metalowe, a nie plastikowe żabki, dzięki czemu pończochy będą dobrze się trzymać i nie będziemy się bać, że się nam coś odepnie w najmniej spodziewanym momencie.

Dobrze byłoby, żeby pas miał minimum 6 podwiązek (ja najbardziej lubię 8 i więcej). Wtedy mam absolutną pewność, że wszystko dobrze się trzyma.

Dobry pas powinien być również dopasowany rozmiarem. Dziewczyny, wiem, że wszystkie kiedyś schudniemy, ale naprawdę – zanim to się stanie – uważnie dobieramy pas do naszych wymiarów. Jeśli w sklepie są tylko ogólne rozmiary (S, M, L, XL) – nie wahajmy się poprosić o zmierzenie. Zbyt ciasny pas będzie sprawiał nam ogromny dyskomfort, a poza tym będzie fatalnie się prezentować. Za luźny natomiast będzie się zsuwać.

Teraz ważna informacja: gdzie musimy się zmierzyć, żeby wybrać dobry pas? Mierzymy:

  • talię (najwęższe miejsce na tułowiu)
  • brzuch (najszersze miejsce na tułowiu)
  • biodra
  • pod pupą

Na tej podstawie możemy już dobrać pas. Wszystkie te wymiary są istotne w przypadku szerokich, zabudowanych pasów.

Jeśli nie jesteście drobnymi kruszynami (jak ja) to warto zainwestować w taki pas, który przy okazji będzie formował sylwetkę.

Rodzaje pasów

Wyróżniamy kilka typów pasów do pończoch, które różnią się wyglądem i funkcjami dodatkowymi :)

 

Lingerie_garter_beltpas

Garter belt: najpopularniejszy rodzaj pasów. Zazwyczaj wąski, bardziej dla ozdoby, z kilkoma podwiązkami z delikatnych gumek. Ale, trzeba też dodać, że w tej grupie są też pasy półpełne, solidne, szerokie. Bardzo pojemna kategoria :)

 

Open bottom girdles

Open bottom girdles: pas, który wygląda jakby był obcisłą spódniczką. Bardzo dobrze modeluje sylwetkę. Dzięki temu, że ma krótkie podwiązki, dobrze nadaje się pod ołówkowe spódnice i sukienki. Często ma wszyte panele podnoszące pośladki i wyszczuplające brzuch.

 

Waist cincher

 Waist cincher: to pas przypominający gorset typu underbust, sięgający zresztą często aż pod piersi. Fantastycznie modeluje talię i pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów wizualnych. Niestety latem można się w nim ugotować, ale to chyba jedyna wada.

 

Macie pytania? Komentujcie :)